Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

sirdogukan

Kullanıcı
 
    
Katılım
27 Kas 2020
Facebook hesabını kalıcı olarak silme ile ilgili tüm soruların cevabı yazımızda.

İşte adım adım Facebook hesap silme rehberi!


Bu resim yeniden boyutlandırıldı, tam halini görmek için tıklayınız.


Facebook hesabını kapatmak ve bir daha açılmamasını sağlamak isteyenlerin, hesaplarını kapatmak için dondurma işlemi yerine tamamen silme işlemini uygulamaları gerekiyor. Ancak hesabınızı tamamen silme, yani
Facebook hesabını kalıcı olarak silme öncesi bilmeniz gerekenleri de açıklayalım. İşte Facebook hesap silme Türkçe anlatımı.

Bu resim yeniden boyutlandırıldı, tam halini görmek için tıklayınız.


Facebook hesabınızı kapattığınızda eğer sayfanız veya gruplarınız var ve o sayfa ve grupların da tek yöneticisi sizseniz, hesapla birlikte sayfa veya gruplarda silinecektir. (Sayfanın silinmemesi için ikinci bir yönetici eklenebilir.)

Silinen hesap bir daha hiçbir şekilde yeniden açılamıyor. Bu nedenle Facebook hesap silme öncesinde iki kere düşünün.

Uygulamaları Silme

Facebook hesabınızı silmeden önce, hesabınızdaki uygulamaları da silmeniz gerekiyor. Bunun için buradaki bağlantıdan Facebook Uygulama Ayarlarını açmanız gerekiyor.

Bu resim yeniden boyutlandırıldı, tam halini görmek için tıklayınız.


Daha sonra uygulama ayarlarında yer alan tüm uygulamaları yanlarında bulunan kutucukları işaretleyip üst kısımdan ''kaldır'' seçeneği ile kaldırıyoruz. Bunu yapmadığınız takdirde hesabımız kapanmıyor. Çünkü Facebook, hesapları silme sonrası 2 hafta boyunca hiçbir hareketlilik bulunmamasını istiyor..

Facebook Hesabını Silme

Uygulamaları sildikten sonra buradaki bağlantıya giderek "Hesabımı Sil" butonuna tıklamanız gerekiyor.

Bu resim yeniden boyutlandırıldı, tam halini görmek için tıklayınız.Bu bölümde yer alan “Hesabı Sil” butonuna tıklayarak işleme devam ediyoruz.

Bu resim yeniden boyutlandırıldı, tam halini görmek için tıklayınız.


Son olarak açılacak popup penceresine Facebook şifrenizi ve güvenlik kodunu girmeniz gerekiyor.
Facebook hesap silme işlemi sonrası 2 hafta boyunca hesabınızı hiçbir şekilde açmamanız gerekiyor. Aksi takdirde hesap kapatma işleminiz sıfırlanabilir ve yeniden hesap kapatmak ile uğraşabilirsiniz.​
 
Üst