Facebook, iOS Cihazlarda Facebook Lite Desteğini Durdurdu

sirdogukan

Kullanıcı
 
    
Katılım
27 Kas 2020


Facebook tarafından düşük sistemli akıllı telefonlarda kullanılmak üzere geliştirilen Facebook Lite uygulaması, iOS cihazlarda desteğini kaybetti. Uygulamaya girmek isteyen kullanıcılar özel bir bildirim mesajı ile karşı karşıyadır.
Şirketin Lite uygulaması, özellikle giriş seviyesinde ki telefonları kullanan kişiler tercih ediyor olsa da Facebook, bundan sonra iOS cihazlarda Lite sürümünü desteklememe kararı aldığını açıkladı. Brezilya’daki bazı iOS kullanıcılarının Facebook Lite uygulamasını başlatmaya çalıştıklarında karşılarında uygulamanın kullanımdan kaldırıldığına dair bir uyarı mesajı aldıklarını açıkladılar. Facebook sözcüsü, MacMagazine’e yaptığı bir açıklamada, ” Az sayıda kullanım ve uygulamalarımızdaki deneyimi geliştirmek için yaptığımız iyileştirmeler nedeniyle artık iOS cihazlarda Facebok Lite’ı desteklemeyeceğiz “ ifadelerine yer verdi.

Bu resim yeniden boyutlandırıldı, tam halini görmek için tıklayınız.


Android kullanıcılarını etkilemiyor

Facebook Lite’ın kapanma kararı şu an için yalnızca iOS kullanıcılarını ilgilendiriyor. Android kullanıcıları ise Facebook Lite’a erişim sağlamaya devam edebiliyorlar. Facebook’un önümüzdeki dönemde Android sürümünde de benzer hamleler yapıp yapmayacağını ise zaman gösterecek.
 
Üst