Google Chrome Okuma Modunu Aktif Etme

serkankacan

Kullanıcı
 
    
Katılım
27 Kas 2020
Google Chrome tarayıcısı kullanıyorsanız eğer okuma modunu nasıl aktif duruma getireceğinizi detayları ile birlikte aktaracağız.

Okuma modunu aktif duruma getirebilmeniz için tarayıcınız üzerinden bir ayar bulunmamaktadır. Ayar işlemlerinizi eklenti ile birlikte sağlayabiliyorsunuz.

Açtığınız sayfaların arka alanında yer alan siyah yazıların bazı anlarda maalesef okumamız çok güç olabilmektedir.


Chrome read modunu aktif duruma getirmeniz ile birlikte artık gezintilerinizi çok daha rahat bir şekilde sağlayabileceksiniz.

Okuma modu özelliği ilk aşamalarda kapalı gibi görünse de aktif etmek sizin elinizdedir. Nasıl ayarlanacağına veya nasıl açacağınızı birlikte gözden geçirelim.


Google Chrome Okuma Modunu Aktif Etme


Tarayıcınızı bilgisayarınızdan açtıktan sonra adres satırı kısmında yer almakta olan tüm verileri silip bu alana ”chrome://flags/#enable-reader-mode” yazarak enter tuşuna basmanız gerekiyor.


Gelen ekranda bir çok sekme olmuş olsa da Enable Reader Mode yazısını görüp onu bulduktan sonra üzerine tıklayın. Disabled olan alanı enabled olarak değiştirebilirsiniz.

Böylelikle okuma modunu aktif duruma getirmiş ve bundan sonraki süreç içerisinde okuma modu aktif bir şekilde tarayıcınızda gezintilere devam edebilirsiniz.
 
Üst