PHP Şifreleme ve Script Koruması

farukaydln

Kullanıcı
 
    
Katılım
27 Kas 2020
PHP Şifreleme ve Script Koruması

Merhaba Turk Hack Team üyeleri bu konuda Php dosya veya Php kodlarının nasıl şifreleneceği ve kodlarınızı yalnızca kendi sitenizde çalıştırmak için ne yapacağınız hakkında bir yazı hazırladım. Öncelikle buna neden ihtiyaç duyarız derseniz örneğin bir script yazdınız ve bunun defalarca kopyalanıp sizinden izinsiz kullanılmasını istemiyorsanız ve yaptığınız bazı ayarların herkes tarafından düzenlenip kullanılmasını istemiyorsanız kodlarınızını şifreleyebilirsiniz. Şimdi nasıl yapılacağına geçeyim

Kod:
<?php

echo "Hello World";

?>diyelim ki Php kodlarımız bunlar ve bunları şifrelemek istiyoruz.
yazdığımız Php kodlarının tamamını kopyalıyoruz fakat burası çok önemli "<?php, ?>" taglarını almıyoruz eğer onları da alırsak hata alırız!!

Tagları dahil etmeden sadece ' echo "Hello World"; ' kısmını alıyoruz ve base64 encode sitesine geliyoruz. Burada az önce kopyaladığımız kodları yapıştırıp "encode" diyerek base64 ile şifrelenmiş halini alıyoruz. Şimdi kodlarımızın şifrelenmiş halini aldık sıra geldi kodlamamıza dahil etmeye bunun içinde

Kod:
<?php

eval(base64_decode(' Siteden aldığımız şifrelenmiş kodlar buraya '));

?>tek yapmanız gereken şifrelediğiniz kodları belirttiğim iki tırnak içersine yazmak daha sonra kodların tamamını projenize dahil edebilirsiniz.

Eğer kodlarınız yalnızca sizin sitenizde çalışsın istiyorsanız


Kod:
<?php

if($_SERVER['HTTP_HOST'] != 'siteadi.com') exit('Lütfen Önce Satın Alın !');

?>

Bu kodları kullanabilir ve daha sonra bunları anlattığım şekilde şifreleyerek düzenlenmez hale getirebilirsiniz. Burada ise tek yapmanız gereken "siteadi.com" kısmına istediğinizi yazma ve yazdığınız site dışında bir sitede açıldığında görünmesini istediğiniz mesajı yazmak.

Yardımcı olduysan bir like atar mısınız?
 
Üst