Telegrama Video Görüşme Özelliği Geldi

sirdogukan

Kullanıcı
 
    
Katılım
27 Kas 2020
Telegram , Whatsapp ve diğer sosyal medya uygulamaları arsındaki yarış devam ediyor. Whatsapp ve Telegram aralarındaki farkları kapatmak için yarışıyorlar. Telegram'ın eksik özelliklerinden biri de görüntülü konuşma.
2020 yılında görüntülü arama ihtıyacının artmasının ardından telegramda video arama özelliğini kendisine ekledi.Yıl başında yapılan konferansta duyurulan bu özellik şu an beta sürümüne eklendi.Ayrıca Android 11 için kullanılan baloncuk bildirimleri de bu güncelleme sayesinde kullanılabiliniyor.Telegramda kişinin profil sayfasından bir video araması başlatabilir ve sesli aramalar esnasında istediğiniz zaman videoyu açabilir veya kapatabilirsiniz.Ayrıca video görüşmeleri de resim içinde resim modunu destekliyor ve sohbetlerde ve çoklu görevlerde gezinmenize olanak tanıyor

Bu resim yeniden boyutlandırıldı, tam halini görmek için tıklayınız.Bu özellikte uçtan uca şifrelemeyi kullanıyor. Ve bu da sizin görüşmelerinizin güvenli olmasını sağlıyor.

Şimdilik sadece Androd'de bulunuyor. İos'ta olmamasının sebebi hakkında Telegram'ın yapmış olduğu açıklama şu şekilde :
Bu özelliği yalnızca Android'de başlattıkları için tüm iOS kullanıcılarımızdan özür dileriz. Google Play'e göndermeden birkaç gün önce App Store'a göndermiş olsak da Apple bu güncellemeyi zamanında gözden geçirmeyi başaramadı.
İOS kullanıyorsanız ve Telegram Video Çağrılarını denemek istiyorsanız, Apple'ın size izin vermesini beklemeniz veya Android gibi kullanıcılarına ve geliştiricilerine daha fazla saygı duyan bir platforma geçmeniz gerekecek.
 
Üst